• ٠٩١٢٩١٧٠٢٩٥
 • کارخانه: شیراز-شهرک صنعتی بزرگ-فلکه ششم - بلوار الکترونیک-خیابان ابزاردقیق-شرکت توسعه هنر متین
 • تولید کننده محصولات کامپوزیتی
 • گواهینامه
 • ISO 9001: 2010
 • تقدیر نامه
 • برترین واحد مهندسی در سال 96

مخازن کامپوزیتی GRP

مخازن کامپوزیتی GRP شرکت توسعه هنر متین

مخازن کامپوزیتی GRP

مخزن‌ها عمدتاً برای حفظ و نگهداری آب آشامیدنی، مواد سوختی (نفت، گازوییل، بنزین،...)، مواد شیمیایی (اسید، باز)، انواع سیالات، انواع گرانول، انواع مواد غذایی و کودهای مایع است. یکی از پرمصرف‌ترین مخازن در ایران مخزن‌های کامپوزیتی است. مخزن کامپوزیتی به مخازنی اطلاق می‌شود که دارای دیواره‌ای از جنس کامپوزیت باشند..

انواع مخازن کامپوزیتی GRP


مخازن کامپوزیتی به دو شکل استوانه‌ای و مکعبی در بازار موجود است . مخازن استوانه به شکل استوانه‌ای بوده و تا 50 مترمکعب را پوشش می‌دهد. مخازن کامپوزیت مکعبی نیز، نسل جدیدی از مخازن کامپوزیت هستند که عمر ورود آنها به صنعت کشور به دو دهه هم نمی‌رسد.مخازن کامپوزیت مکعبی دارای دیواره‌ای مستحکم از جنس پنل‌های کامپوزیت هستند که به همان صورت پنلی در کنار یکدیگر قرارگرفته و حجم بسیار گسترده‌ای را تا 3000 مترمکعب و حتی بیشتر در اختیار شما قرار می‌دهند.
نصب و مونتاژ این مخازن بسیار ساده و قابلیت جابه‌جایی دارند. این مخازن دارای عمر بالا و ارزان هستند.


مزایای مخازن کامپوزیتی


این مخازن در برابر خوردگی ناشی از میکروارگانیسم‌ها و انتقال حرارت ناچیز و حفظ دمای سیال به مدت زیاد بسیار مقاوم است. این مخازن طول عمری بالاتر از 50 سال داشته و البته قابلیت تعمیر نیز دارند. عمر مفید این مخازن پنج برابر بیشتر از مخازن بتنی و فلزی در برابر مواد خورنده است. ساخت مخازن استوانه‌ای به علت ساخت انواع قالب‌های پنلی برای تولیدکننده گران‌تر تمام می‌شود؛ اما برای ساخت مخازن مکعبی سازنده از پنل‌های یک مترمربعی استفاده می‌کنند و نیاز به قالب‌های متعدد ندارد. این پنل‌ها در کنار هم چفت شده و تشکیل مخزن را می‌دهند. چفت این مخزن‌ها توسط پیچ و مهره و از طریق نوار آب‌بند بسته صورت می‌گیرد.

این مخازن می‌تواند جایگزین مناسبی برای مخازن آهنی و قدیمی در پشت‌بام شهرستان‌ها و روستاها و مخزن موتورخانه‌ها در آپارتمان مرتفع باشد.


 

مزایای مخازن کامپوزیتی

قیمت مناسب:

قیمت مخازن کامپوزیتی در بسیاری از موارد قابل‌رقابت با انواع دیگر مخازن است. همچنین با در نظر گرفتن هزینه‌های حمل‌ونقل، نیروی انسانی، ماشین‌آلات موردنیاز و نصب تجهیزات مربوطه و از همه مهم‌تر بحث زمان و سرعت عملیات نصب، استفاده از مخازن کامپوزیتی بسیار مقرون به‌صرفه‌تر از سایر انواع مخازن پیش‌ساخته است.

مقاومت بالا در مقابل خوردگی:

مخازن کامپوزیتی به علت داشتن خواص بسیار مطلوب ضد خوردگی بهترین گزینه برای نگهداری مواد خورنده نظیر اسیدها و ترکیبات فعال شیمیایی هستند.

بهداشتی بودن:

کامپوزیت ماده‌ای است که ازلحاظ شیمیایی غیرفعال بوده و با مواد دیگر واکنش نشان نمی‌دهد. این خصوصیت باعث می‌شود برای نگهداری مواردی نظیر آب آشامیدنی که مسائل بهداشتی و زیست‌محیطی نظیر عدم‌تغییر بو و مزه و خصوصیات (باگذشت زمان) برای آن‌ها بسیار مهم است، مخازن کامپوزیتی بهترین گزینه است.

دوام و عمر طولانی:

مخازن کامپوزیتی به علت مقاومت مناسب در شرایط جوی مختلف و انعطاف‌پذیری از دوام بالایی برخوردار بوده و زمان کاربری مفید نسبتاً طولانی دارند. خصوصاً در مواردی که نیاز به مدفون نمودن تانک موردنظر وجود دارد انعطاف‌پذیری کامپوزیت مقاومت آن در مقابل فشارها و نیروی‌های اعمالی بالا می‌برد. به‌علاوه، به علت خاصیت ضد خوردگی کامپوزیت، تانک‌های کامپوزیتی در زمین‌های مرطوب از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند.

بدون نشت:

تانک‌های کامپوزیتی به توجه به یکپارچگی تولید آن هیچ‌گاه از محل اتصال دچار نشتی نمی‌شوند که این مسئله مزیت دیگری است برای این مخازن جهت نگهداری مواد نفتی و شیمیایی که نشت آن‌ها به محیط‌زیست و آلوده نمودن زمین از مهم‌ترین دغدغه‌های حال حاضر مصرف‌کنندگان است.

قابلیت تولید متنوع:

مخازن کامپوزیتی در ابعاد و اندازه‌های مختلف با خصوصیات متنوع قابل‌تولید هستند. با استفاده از نرم‌افزارهای مهندسی موجود، توانایی تولید مخازن با ظرفیت 1 تا 85 مترمکعب را دارا بوده که این ظرفیت با توجه به درخواست مشتری قابل‌تغییر است و ضمن در صورت اتصال مخازن به یکدیگر امکان ساخت مخازن صدها مترمکعبی نیز وجود دارد.

نصب مخازن کامپوزیتی:

مخازن کامپوزیتی را می‌توان هم به‌صورت مدفون هم به‌صورت روباز (زمینی و هوایی) نصب نمود و همچنین به‌صورت استوانه افقی و یا در حجم‌های کوچک‌تر به‌صورت استوانه عمودی قابل‌نصب هستند.

طول عمر مخازن:

این مخازن در شرایط درجه حرارت 20 درجه سانتی گراد 50 سال عمر دارند، با افزایش درجه حرارت طول عمر آن‌ها کمتر خواهد شد.

مقاومت در مقابل سرما و گرما:

این مخازن با توجه به اینکه از مواد کامپوزیتی ساخته‌شده‌اند از 45+ تا 50- درجه در بلندمدت قابلیت تحمل گرما و سرما رادارند و در مناطق کوهستانی خاصیت عایق حرارتی کامپوزیت، عملکرد این مخازن از دیگر مخازن شرایط بهتری رادارند.

مقاومت در مقابل زلزله:

با توجه به قابلیت انعطاف کامپوزیت در سوانحی مانند زلزله بهتر عمل می‌نمایند و کمترین صدمه به آن‌ها وارد می‌گردد.

مقاومت در مقابل شوری و تلخی آب یا خاک:

به علت خاصیت مواد کامپوزیتی، نصب این مخازن در مناطقی که نزدیک به سواحل دریا است و رطوبت یا آب دریا باعث خوردگی مخازن مدفون می‌شود، مخازن کامپوزیتی تنها گزینه برتر در این مناطق می‌باشند.

قابلیت جابه‌جایی

مخازن کامپوزیتی را می‌توان در صورت نیاز بارها جابه‌جا کرد و در مناطقمختلف از آن استفاده نمود.

 

لینک های مرتبط

 - جزییات محصولات 

- جزییات محصولات مخازن کامپوزیتی

  - جزییات محصولات سپتیک تانک

  - جزییات محصولات مخازن پلی اتیلن

  - جزییات محصولات مخازن کامپوزیتی SMC

  - جزییات محصولات مخازن کامپوزیتی GRP

  - جزییات پروژه ها

  - جزییات پروژه های مخازن کامپوزیتی

  - جزییات پروژه های سپتیک تانک

  - جزییات پروژه های مخازن پلی اتیلن

  - جزییات پروژه های مخازن کامپوزیتی SMC

  - جزییات پروژه های مخازن کامپوزیتی GRP

   - جزییات محصولات دریچه کامپوزیتی

   - جزییات محصولات دریچه منهول کامپوزیتی / دریچه کامپوزیتی

  - جزییات محصولات  دریچه منهول کامپوزیتی ، قطر 265 میلیمتر 

  - جزییات محصولات دریچه منهول کامپوزیتی ، 360*830 میلیمتر 

  - جزییات محصولات  دریچه منهول کامپوزیتی ،150*150 میلیمتر

  - جزییات محصولات دریچه منهول کامپوزیتی با فریم جدید ، قطر 265 میلیمتر

  - جزییات محصولات دریچه منهول کامپوزیتی ، قطر 345 میلیمتر

  - جزییات تصاویر

  - جزییات تصاویر سپتیک تانک

  - جزییات تصاویر مخازن پلی اتیلن

  - جزییات تصاویر مخازن کامپوزیتی SMC

  - جزییات تصاویر مخازن کامپوزیتی GRP

  - جزییات تصاویر مخازن کامپوزیتی

 

شرکت طراحی مهندسی متین:  طراحی، تولید و فروش انواع مخازن کامپوزیتی، مخزن GRP، مخزن های مدولار، مخزن SMC، مخزن فایبرگلاس، سپتیک تانک، مخازن دفنی، مخزن چدنی، تولید کننده انواع مخازن آب، تولید کننده انواع چربی گیر، چربی گیر فایبرگلاس، مخازن دفنی، مخازن معکبی مدولار، مخازن تحت فشار، تولید کننده انواع دریچه های کامپوزیتی، دریچه منهول چدنی، دریچه های منهول کامپوزیتی، تولید کننده انواع لوله و اتصالات کاروگیت، لوله و اتصالات کامپوزیتی، لوله و اتصالات PTFE ، CPVC ، PVDF


برچسب ها:

#شرکت طراحی مهندسی متین #مخزن #طراحی تولید و فروش انواع مخازن کامپوزیتی #مخزن GRP #مخزن جی آر پی  #مخزن SMC  #مخازن پلی اتیلن #خرید مخزن پلی اتیلن #مخزن فایبرگلاس # خرید مخزن فایبرگلاس #مخزن آب #خرید مخزن آب #مخزن چربی گیر # لوله کاروگیت  # کفپوش ضد اسید

 

مخازن کامپوزیتی GRP
مخازن کامپوزیتی GRP شرکت توسعه هنر متین
 • مشتری :
 • شروع پروژه :
 • وب سایت شرکت :
 • محل اجرا :
 • قیمت :

مشتریان ما